Mandala - Kolorowanka dla Dorosłych

Pobierz szablon mandali; Jeśli nie masz, narysuj okrąg na pustej kartce z kompasem lub czymś okrągłym (np. Miską) jako przewodnikiem.

Mandale tworzone przez Ciebie mogą mieć dziwne i wspaniałe formy. Mogą to być okrągłe ogrody, aranżacje kamieni, barwne wzory kwiatów z ogrodu, linie przebiegające w piasku na plaży, elk hide, rozciągnięte, aby zrobić bęben lub mandale wykonane przez twoje okrągłe ruchy podczas mieszania bogatej zupy w zimowe popołudnie . Możesz też marzyć mandale, w postaci abstrakcyjnych wzorów lub w snach, takich jak siedzenie wokół stołu z grupą ludzi, albo kręcenie góry na marze pielgrzymkowej.

Mnisi zapamiętują każdy szczegół mandali jako część programu szkoleniowego klasztoru. Warto zauważyć, że mandala jest wyraźnie oparta na tekstach biblijnych. Po zakończeniu każdej sesji mnisi poświęcają wszelkie artystyczne lub duchowe zasługi zgromadzone z tej działalności na rzecz innych. Praktyka ta przeważa przy wykonywaniu wszystkich rytuałów.

Mandala jest wykorzystywana jako przedmiot skupienia uwagi na medytacji. Ze względu na kształt symetryczny, należy zwrócić uwagę na środek. Ludzie w zachodnim świecie często korzystali z bardziej swobodnej formy mandali, która jest bardziej odbijająca wewnętrzne ja i nieświadomość siebie. Niezależnie od tego, co masz mandali, farbowanie może być bardzo medytacyjne i relaksujące.

Przy innych okazjach mandale mogą reprezentować konkretne bóstwo, a nawet grupę bóstw (które mogłyby liczyć kilku lub nawet tysiące). W tych przypadkach bóstwo lub główne bóstwo umieszcza się w centrum mandali, a inne bóstwa są umieszczone wokół centralnego obrazu. Główne bóstwo uważane jest za generatywną siłę mandali, a drugorzędne bóstwa postrzegane są jako przejawy mocy rdzenia.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Budda - mandale